NTCG103EH101HT1
ShenZhen QingFengYuan Technology Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
NTCG103EH101HT1
Height : 0.5 mm
Length : 1 mm
B Parameter : 3250 K
Resistance : 100 Ohms
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Tolerance : 3 %
Power Rating : -
Product Category : NTC Thermistors
Series : NTCG
Width : 0.5 mm
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Manufacturer : TDK
Description : NTC Thermistors THERMISTOR, NTC 100 OHM, 3%, 0402